Nikon F6 na film 35mm

Amatorzy fotografii analogowej nie zostali całkowicie zapomniani przez producentów sprzętu. Przykładem wielkiego ukłonu w ich stronę jest wysokiej klasy aparat Nikon F6. To jednoobiektywowa lustrzanka analogowa, która zapewnia niezwykle szybkie działanie (nawet 5 zdjęć na sekundę), a dzięki innowacjom dodanym do poszczególnych mechanizmów – także trwałość, stabilność oraz ciche działanie.
 

Parametry aparatu
 

Nikon F6:

  • dowolne obiektywy: NIKKOR z serii AF-D, AF-G, AF-S, AI-P, AI, Reflex-NIKKOR, NIKKORAF, PC-NIKKOR (również typu D), a także telekonwertery AF-S, AF-I, również te z serii AI,
  • mocowanie obiektywu typu F,
  • Multi-CAM2000 – system 11-polowego autofokusa z 9 czujnikami krzyżowymi,
  • matrycowy system pomiaru światła 3D Color Matrix,
  • w ciągu 1 sekundy można wykonać 5 zdjęć (przewijanie filmu – 5,5),
  • 4 tryby ekspozycji – P, S, A, M,
  • film 35mm,
  • 41 funkcji osobistych.


Zalety
 

Jeśli zastanawiasz się nad zakupem tego aparatu, to powinieneś wiedzieć, że w zestawie z dwoma obiektywami: 28-70mm i 70-200mm, jest w stanie wykonać właściwe każde zdjęcie (tak przynajmniej twierdzi kilkukrotny laureat konkursu World Press Photo – Tomasz Gudzowaty, który sam też posiada taki właśnie komplet).
 

Jedną z największych zalet aparatu Nikon F6 jest jego trwałość, która wiąże się z faktem, że korpus tego urządzenia został wykonany ze stopu aluminium, natomiast przód i pokrywy powstały ze stopu magnezu. Dzięki temu można go używać w różnego rodzaju warunkach, zarówno w czasie deszczu, jak również np. na plaży. To jednak nie koniec – migawka aparatu jest właściwie niesłyszalna (podobnie inne odgłosy aparatu – również wszelkiego rodzaju wibracje), dzięki czemu można robić zdjęcia nawet najbardziej płochliwym zwierzętom. Szybkość przewijania filmu umożliwia zrobienie aż 5 zdjęć w ciągu sekundy. Poza tym Nikon F6 zużywa mniejsze pokłady energii, ponieważ zoptymalizowana została liczba części, z których się składa.
 

Nikon F6 spełnia najwyższe standardy sprzętu używanego przez profesjonalnych fotografów. Trzeba przyznać, że mimo iż na rynku ukazał się już kilka lat temu, to w dalszym ciągu cieszy dużym zainteresowaniem ze strony amatorów fotografii analogowej.